10 Adımda Evde Manikür Yapmak

                Kadınların kendi bakımlarını kendilerini yapması hem boş zamanları değerlendirmek hem de bakım yaptırmak için kuaföre gitmelerine gerek kalmamasını sağlamaktadır. Bir süre sonra kuaförde harcadıkları para ve zaman canlarını sıkmaktadır. Evde manikür yapmak çok zor gibi gözükse de çok kolay bir işlemdir ve kendi tırnaklarınızı kendi gözünüzle düzeltmiş olacaksınız. Tırnaklarınız çok uzun ve bazıları kırılmış, tırnak etleriniz uzamışsa manikür yapmanın zamanı gelmiştir.

  1.  Evde manikür yapmak için törpü ve suya ihtiyacınız olacaktır.
  2. Bir kap içerisine sıcak ya da ılık su ile doldurmalısınız.
  3. İçerisine temin edebilmeniz mümkün ise lavanta yağı damlatabilirsiniz.
  4. Lavanta yağının en önemli özelliği bakterilerin öldürülmesinde, tırnak diplerinde bulunan kirlerin çıkarılmasını sağlamaktadır.
  5. Sıcak su içerisinde ellerinizi yaklaşık 15 dakika bekletmelisiniz. Ellerinizin buruştuğunu görmelisiniz.
  6. Tırnak etlerinin ve tırnakların yumuşamasını sağlamalısınız.
  7. Tırnaklarınızı kesmek istiyorsanız da bu şekilde tırnak kesiminizi daha kolay yapacaksınız.
  8. Sadece manikür yapacaksanız törpünüzün metal olmamasına özen göstermelisiniz.
  9. Manikürün amacı tırnakların aynı şekilde ve düzgün gözükmesini sağlamaktır.
  10. Tırnaklara törpü yaparak düzeltebilirsiniz.

evde manikür yapmak

Bunun içinde tırnağın sağ ya da sol köşe kısmından ortaya doğru çekmeli ya da ilerletmelisiniz. Hızlı bir şekilde sürterek yapmanız tırnaklarınızı düzgün değil tam tersine her yere takılacak duruma getirip bir an içerisinde herhangi bir yerinizi çizmenize neden olacaktır. Törpü işleminiz bittikten sonra bir çubuğa pamuk sarmalısınız. Tırnak dip derilerini yavaşça geri itmelisiniz. Kuaförde genelde keserek bu işlemi gerçekleştirmektedirler. Siz kesmeyin yanlış olduğu noktada iltihap kapabilirsiniz. Tüm işlemlerinizi bittikten sonra nemlendirici krem sürerek tırnaklarınızın her tarafına yedirmelisiniz. Tırnak kenarları için üretilen özel tırnak yağı alıp sürebilirsiniz. Yağın en önemli özelliği manikürün uzun süre kalıcı olmasını sağlamaktır. En son olarak elinizde kalan fazla yağ ve kremi havlu kağıt ile almaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir