2015 Tesettür Modası

2015 BAYAN TESETTÜR MODASI

Tesettür örtünmek anlamına gelir ve toplumumuzda özellikle bayanların dine uygun şekilde kıyafet seçimleri için kullanılır. Tesettürün amacı bayanları her türlü olumsuzluktan korumaktır. Muhafazakâr ve ölçülü giyinmeyi ilke edinmiş bayanlar tesettürü yaşamın her noktasında kullanırlar. Gelişen ve değişen tekstil sektöründen tesettürde payını almış durumda. Bayanlar dini gerekliliklerini yerine getirirken aynı zamanda modern bir duruş sergilemeyi arzu ediyor günümüzde. Buda tesettür modasının hızla gelişmesine imkân veriyor. Özellikle son yıllarda diğer moda akımlarında olduğu gibi tesettür modası da yenilikçi çizgileriyle dikkat çekiyor. İnanç kültürümüzü ve geleneklerimizi kaybetmeden yeniçağa uyum sağlamak hızla gelişen bayan tesettür modası ile artık zor değil.

images

2015 bayan tesettür modasını incelediğimiz zaman bu oldukça iddialı markaların hız kesmediğini görüyoruz. Tesettüre zarif ve estetik bir dokunuşla modern çizgilerini yansıtan 2015 bayan tesettür modası tasarımları karşımıza çıkıyor. Bu yıl tesettür modasında etnik ve çağdaş detaylar fazlasıyla ön planda. Kadının muhafazakâr duruşunu zarafetle buluşturan kreasyonlar içerisinde yeşilin koyu tonları, bordo, kobalt mavi, mor tonları, alüminyum grisi ve sarının soft tonları yer alıyor. Tabi ki olmazsa olmaz tesettür rengi siyah yine baştaki yerini koruyor. Gösterişten uzak, asil bir tarz yaratan pardösü, ferace, kap ve kabanlar 2015 bayan tesettür modasında hanımların dış giyim ihtiyaçlarına cevap veriyor. Bluz, gömlek, elbise, etek, başörtü ve pantolon tasarımlarında ise sadelik ön planda tutulmuş. Doğru kumaş seçimi ile ince dikiş detayları birleştiği taktirde 2015 bayan tesettür modasında trend bir görünüme bürünmek çok kolay.

Zarif-2015-Tesettür-Elbise-Modelleri modern-tesettur-canta images images (1) 2015 Tessetür modası 2015-Tesettür-abiye-modelleri-3 2015-Tesettür-Tunik-Modeli Gösterişli-2015-Tesettür-Giyim-Kombinleri 2015 Tesettür

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir