Acısız Ağda Nasıl Yapılır

 

Tüm bayanların dönem dönem ama her ay sürekli uğraştıkları tüyleri bulunmaktadır. Bu tüyleri temizlemek için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bir kısım bayan kuaförde tüylerinden kurtulurken bir kısım bayan da evde kendisi uğraşmaktadır. Periyodik aralıklarla yapılan tüylerden kurtulmanın yolları başlıca ağda, epilasyon aletleri, tüy dökücü kremler, jilet vs. olarak bilinmektedir. Bunlar içerisinde en etkili yöntem ağda olarak bilinir. Jilet tüy dökücü kremler ve epilasyon aletleri tüyler alındıktan sonra erken ve sık çıkmasını sağlamaktadır. Ağda ise azaltma sağlamaktadır.

Ağdayı vücudunuzun her bölgesine kullanabilirsiniz. Örneğin; bacak, ayak parmak üstleri, bikini bölgesi, kol, el üstü, parmak üstü, koltuk altı, yüz, çene altı ve kaş kenarları alınabilmektedir. Her bölgenize evde ağda uygulayabilirsiniz. Fakat kuaförlerin genelde yüz, bikini bölgesi, koltuk altı bölgeleri için uyguladığı sir adı verilen ağdayı kullanmak biraz zor olabilir. Kullanmayı bilmeyen bayanların bu ağdayı kullanmaları sakıncalıdır. Aksi takdirde ağda yapılacak bölgenin yanma, soyulma ihtimali büyüktür. Bilmeyen bayanların bu riske girmemesi ve kuaför aracılı ile ağdalarını yaptırmaları önerilmektedir. Bahsettiğimiz sir ağda spatula yardımı ile ılık bir şekilde tüylerin bulunduğu bölgeye sürülerek tüylerin çıkış yönünde yavaşça çekilmesi gerekmektedir. Bacak bölgesi, kol bölgesi, ayaküstü ve el üstü bölgeleri için özel sürme şeklinde olan ağdayı kıl yönünde sürerek ağda bantları aracılı ile çekilmesi önerilmektedir.

 Ağda yapımı işlemi bittikten sonra ağdanın çabuk çıkmasını sağlayan yağlar sürülerek temizlenip daha sonra soğuk suyla yıkanmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir