Amerikan Sarmaşığı Dikimi ve Bakımı(Hedera Helix)

Tırmanıcı ve sürünücü bir bitkidir. Yer örtücü olarak şık durur. Ülkemizin her bölgesinde rahatlıkla yetiştirilir. Yaprakları 5- 10 santimetre uzunluk ve genişlikte, parlak yeşil ve hafif tüylü yüzeylidir.

Dayanıklıdır. Meyilli yerlerde toprak kaymasına karşı kullanılır. Duvarlar, kayalar ve ağaçlarda uygun yüzeylerin bulunması durumunda 20-30 metreye kadar boylanabilen her dem yeşil bir bitkidir. Dikey yüzeylerin bulunmadığı koşullarda yerde yetişmektedir. Ayrıca askılı saksılarda kullanıldığında dekoratif bir görüntü oluşturur. Geçirgen ve verimli bahçe toprağında mutlu olur. Bahçenin gölge ya da yarı gölge bir alanı onun için idealdir. Yazın yarı odun su dallarından çelik alarak üretebilirsiniz.

Amerikan Sarmaşığı dikimi ve bakımı cantamodelleri.biz  Amerikan Sarmaşığı Dikimi ve Bakımı(Hedera Helix)
Direkt gün ışığından uzak, aydınlık bir yer idealdir. Alacalı türleri fazla gölgede renklerini kaybeder. Yaz aylarında düzenli sulanır ve beslenir. İki sulama arasında beklenir. Kışın su ve besin azaltılır. Toprağının sürekli ıslak olması bitkiyi çürütür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>