Armut Yüz Şekline Göre Makyaj

Makyaj yapmak yüz şekline uygun, yüzünüzü çekici kılan, doğal görünen, sizi mutlu eden makyajı yapmaktır.  Yaptığınız makyaj sizi mutlu etmiyorsa, makyajınızın size yakıştığı konusunda kararsızsanız, makyajınızı başkalarının öneri ile yapıyorsanız yüz şeklinize göre makyaj yapmayı bilmiyorsunuz.

Makyaj yapmak için, yüz şeklinizi, yüzünüzün kusurlu ve güzel yerlerini bilmeniz gerekir. Bulunacağınız ortama göre makyaj yapmalısınız. Makyaj malzemelerini doğru kullanmalısınız. Makyaj malzemelerinde yüz şeklinize ve ten renginize uygun tonları tercih etmelisiniz.

Herkesin kendine özgü bir yüz çizgisi vardır. Yüz şeklini tanıyan, kusurlu ve güzel yanlarını bilen, uyguladığı makyajla yüzünün güzel yerlerini vurgulayan, kusurlu taraflarını saklayan kadın her zaman ve her yaşta güzel ve çekici görünür.

armutyüzşeklinegöremakyaj5_çantamodelleri.biz

Armut Yüz Şekli:

Burun tabanları geniş. Alnı dar, yüz alna doğru incelir. Çene geniş ve altu dudak üst dudağa göre kalındır.

armutyüzşeklinegöremakyaj4_çantamodelleri.biz

Makyaj Önerileri:

Yüz ve boyununuz için cilt renginize uygun fondöten seçin. Yanak altı ve çene kemiği boyunca çeneye kadar koyu renk fondöten ya da gölgelendirici kullanın. Alnınızın her iki yanına açık renk fondöten ya da aydınlatıcı kullanın. Burun kanatlarınıza koyu renk fondöten ya da gölgelendirici kullanın. Alnınızın ortası için, çeneniz için, burun kemiği boyunca ve kenarlara koyu renk fondöten kullanmayın. Yüz ve boynunuz için açık renk fondöten kullanmayın. Fondöten uygulaması bittikten sonra gölgelemenin yüzünüzün her iki yarısında simetrisinin kontrolünü yapınız.

Allık seçerken; koyu renk fondöten uyguladığınız bölgeleri allık kullanarak tonlama yapın, allığı fondötenle bütünleştirin. Allığı sürdüğünüzde yüzünüzün her iki yarısının da aynı tonda olmasına dikkat edin. Açık renk fondöten uyguladığınız bölgelere allıkla tonlama yapmayın, allığı aşağı doğru hareketlerle sürmeyin, allıkla fondötenden ayrı bir tonlama oluşturmayın.

armutyüzşeklinegöremakyaj_çantamodelleri.biz

Göz Makyajı İçin:

Gözaltlarınıza aydınlatıcı kullanın. Pastel ve sedefli tonları kullanmayı tercih edin. Oynar göz kapağınızdan göz kemiğinize kadar açıktan koyuya doğru pastel tonlar kullanın. Pastel tonlama ile gözünüzün dış-uç kısmına geçiş yapın. Kaş altlarınızı açık renk far ile aydınlatabilirsiniz. Göz şeklinize göre uygun eyeliner ya da kalem kullanın en son kirpiklerinize rimel uygulayabilirsiniz.

Göz makyajınızı yaparken çok koyu renk tonlamalarından kaçının, kaş altlarınızı koyu renk far ile gölgelemeyin.

armutyüzşeklinegöremakyaj7_çantamodelleri.biz

Dudak Makyajı İçin:

Parlak ve canlı renk rujları tercih edin, pastel tonlardan uzak durun. Dudak kalemi kullanırken üst dudağınızı dış sınırından, alt dudağınızı da dış çizgisinin içinden şeklini belirginleştirin.

Yüz şeklinize göre makyaj yaparken:

Ön plana çıkaracağınız yerler için;

1. Açık renk fondöten kullanın.

2. Şeffaf pudra kullanın.

3. Açık renk pastel far seçin.

4. Eyeliner ve kalem kullanın.

5. Kirpiklerinizi rimelle belirginleştirin.

6. Dudak kalemi kullanın.

7. Açık renk ruj tercih edin.

Geri plana iteceğiniz yerler için;

  1. Koyu renk fondöten kullanın.
  2. Koyu renk pastel far kullanın.
  3. Koyu renk pastel ruj kullanın.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir