Cilt Tazeleme ve Estetik

Dermatologları ve estetik tıp doktorlarını bugünlerde neler heyecanlandırıyor?  Elbette, cildin kalitesini, güzelliğini gözle görülür şekilde artıran teknikleri bir araya getirmek. Günümüzde tıp ve teknoloji sayesinde adeta baştan yaratılıyorsunuz.

 

Cilt Tazeleme ve Estetik

Kırışıklıkların derinliğini azaltmak veya doldurmak için çok çaba harcandı; ancak bunun sonucunda cildin kalitesinden ödün verildiği görüldü. Oysa istenen tam tersiydi! İyi bir yüz ifadesi kazandırmak, artık kongrelerde tartışılan konuların en başında yer alıyor. Bu son derece önemli fikir sayesinde bir yandan gençleştirmek, bir yandan da doğallığı koruyabilmek için altderinin yoğunluğuyla birebir ilintili olan üst derinin de sağlığının iyi olmasının gerektiği ortaya çıktı.

Cilt Tazeleme ve Estetik 2

Laboratuvarlar hemen olaya dâhil oldular: Enjekte edilecek çok sayıda yeni ürün tasarladılar. Hatta genellikle neştere alışmış cerrahlar bile otolog yağların (kişinin kendisinden alınmış yağların) enjeksiyonunun etkileri konusunda fikir ortaklığına vardılar. İçlerinden bazıları, bunu sadece kaybedilen hacmi yenilemek için kullandı; ama bu uygulama aynı zamanda derinin kalitesini de artırıyordu. Yeniden yapılanma tekniklerinin kullanılmasıyla genel bir uygulama oluşuyordu: Kök hücreleri veya kişinin kendi kanında bulunan büyüme faktörlerini hücre yenilenmesi için enjekte etmek! Ve geleceği şekillendirecek olan da bu. Yaşlarıma karşıtı konusundaki bilirkişiler. Cildimizi yeniden canlandırmak için bu fikirden ilham alıyor. Uzmanlar tercih ettikleri teknikleri bizimle paylaşıyor.

celebrity_emma_watson_wallpaper_9-2560x1600

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir