Çukur Göz Şekline Göre Makyaj

çukurgözşeklinegöremakyaj3_çantamodelleri.biz

Gözler; yüze anlam kazandırırlar ve yüze denge sağladıklarından diğer yüz özellikleri ile ilişkilidirler. Ağzın genişliği göz bebeğinin iç hattı ile aynı noktada olmalıdır. Bu nedenle gözler uyguladığınız makyajın en can alıcı noktasıdır.

çukurgözşeklinegöremakyaj6_çantamodelleri.biz

Çukur gözler:

Doğal göz çukurundan daha derindedir, göz kapakları dardır, göz halkası olduğundan daha koyu görünür.

Makyaj önerileri:

Kaşı göze göre şekillendirirken; kaşlarınızı olması gereken kaş kalınlığından daha kalın olmasına özen gösterin, şakaklara doğru düz bir biçimde şekillendirin. Kaşlarınızı göz pınarı ile aynı noktadan başlayarak şekillendirin. Kaşlarınızın olması gereken kaş uzunluğundan 2 mm. daha kısa şekillendirebilirsiniz.

Far seçip uygularken:

Sedefli pastel renkler kullanın. Göz kapağınızın tamamını beyaz veya çok açık renkle boyayın. Eyeliner ya da kalem ile üst kirpik ile tam dibinden gözün dış uç kısmına yukarı doğru geçin. Göz hattının üzeri kaş kemiğinin altından koyu renkle sivri bir göz kapağı çizgisi oluşturun. Göz altlarını aydınlatın. Göz hattına ve altına (oynar göz kapağına) daha açık ton kullanın. Oynar göz kapağını renklendirdiğiniz far ile alt kirpiklerin altına bir renk çizgisi oluşturun. Kaş altını açık renk farla aydınlatın. Farklı far renkleri arasında geçiş bütünlüğü sağlayın. Farı içe doğru hareketle sürün. En son tabiî ki bol rimelle kirpiklerinizi canlandırın. Göz hattınızı koyu renkle boyamayın, göz kapağınızın tamamını koyu renkle boyamayın.

Aşağıdaki bir kaç örneklerden yaralanabilirsiniz.

Ön plana çıkaracağınız yerler için:

–          Açık renk far kullanın.

–          Sedefli-pastel renkleri seçin.

–          Eyeliner veya kalem kullanın.

–          Rimel sürün.

Geri plana iteceğiniz yerler için:

–          Koyu renk far kullanın.

–          Pastel renk tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir