Eski T-Shirt ile Seksi Bir Elbise Yapmak

İşte sizlere çok basit ve kolay uygulamayla, büyük benden bir t-shirt’ten nasıl çok seksi bir elbise yapılacağını paylaşacağım. Adım adım resimleri takip ederek sizlerde içine girebileceğiniz bir t-shirt’ten elbise yapabilirsiniz. Özellikle sade ve baskısız t-shirtleri seçmeniz işinizi kolaylayacaktır. Diğer t-shirt’ler de simetrik ve eşit görüntü oluşmayacağından hoş bir görüntü ortaya çıkmaz. Genelde kapalı renkteki  penyeler çok daha iyi oturuyor. İnce t-shirt’ler ile yapacağınız bu elbiseleri yazın rahatlıkla giyebilirsiniz.

Eski T Shirt ile Seksi Bir Elbise Yapmak 2 Eski T Shirt ile Seksi Bir Elbise Yapmak

 

Adım 1: İhtiyacınız olacak Şeyler

Eski T Shirt ile Seksi Bir Elbise Yapmak 1 Eski T Shirt ile Seksi Bir Elbise Yapmak

 

1. Herhangi bir Eski t-shirt. İçine sığacak kadar büyük olmalı. Ters çevireceğimiz için üzerinde ve içinde yazılı büyük baskılar, kabartmalar vb… şeylere sahip olmayan bir t-shirt  kullanmak en iyisidir.

2. Makas

3. Dikiş makinesi, (Veya elle dikiş)

4. Emniyet pimleri

5. (Yaklaşık 1,5 m)elastik ip, lastik

 

Adım 2: Alt kısmı

Göğüs çevresini ölçün.

Ölçümler eşleşen elastik bir parça kesin.

T-Shirt’in İçini dışına çevirerek alt etek üzerinde lastik bandı geçireceğiz. Bunun için bildiğiniz çatal iğne kullanabilirsiniz. İşlem bittiğinde resimdeki gibi olmalı.Unutmadan burası elbisemizin üst kısmı olacak.

Eski T Shirt ile Seksi Bir Elbise Yapmak 3 Eski T Shirt ile Seksi Bir Elbise Yapmak

Adım 3: Üst kısmı

Tıpkı resimdeki gibi t-shirti süz bir zemine tutturn. Bunun için iğne ve klips kullanabilirsiniz. Bunu düzgün bir kesim elde etmek için yapıyoruz. T-Shirt’in üst kısmını düz bir çizgi olacak şekilde kesiyoruz. Burası elbisenin alt kısmı olacak. T-Shirt’in kollarını da resimde gördüğünüz gibi katlayın ve çatal iğne yardımı ile tutturun.

Eski T Shirt ile Seksi Bir Elbise Yapmak 4 Eski T Shirt ile Seksi Bir Elbise Yapmak

 

Adım 4: Cepler

T-Shirt’i ters çevirin. Kolları katlama çigisinden dikin.

Kol uçlarını da lastik parçalarla dikerek büzün.

Ve kolları t-shirt üzerine resimdeki gibi sabitleyin. Bunun için tekrar ters çevirmeniz gerekecek. Zaten resimde görülüyor.

Eski T Shirt ile Seksi Bir Elbise Yapmak 5 Eski T Shirt ile Seksi Bir Elbise Yapmak

 

Ve seksi elbisemiz hazır.

Eski T Shirt ile Seksi Bir Elbise Yapmak 6 Eski T Shirt ile Seksi Bir Elbise Yapmak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>