Evde Kaş Alma

 

Bayanların her zaman güzellik için yapamayacakları hiçbir şey yoktur. Cilt bakımı önemli bir yere sahip olmaktadır. Bunun yanı sıra kaş alımı, bıyık alımı ve ağda yapımı ise bayanların her ne kadar yapmaktan çok hoşlanmadıkları bir durum olsa bile mecburen yaptıkları fakat sonrasında çok güzel değişimlere ve hoş görünümlere sahip olmalarına yardımcı olmaktadır.

Bayanların yüz hatlarında büyük bir değişime neden olan kaş alımı için dikkat edilmesi gerekmektedir. Kendiniz kaşınızı almak istiyorsanız doğru yöntemleri bilmeniz gerekmektedir.

Yapılması gerekenlerden birini bile yanlış yapmanız durumunda kaşınızdan olursunuz.  istiyorsanız başlamadan öncelikle nemli bir bezi kaşlarınızın üstüne koymalısınız. Bunun nedeni gözeneklerinin açılmasını sağlamaktır. Canınızın yanmasını az da olsa azaltmaktadır. Kaşlarınızın nasıl olması gerektiğine karar verirken yüz şeklinizi dikkate almalısınız. Daha sonra ilk işlem kaşların kesilmesidir. Bunun nedeni kaş uçlarının renklerinin açık olmasıdır. Kesme sebebi ise açık renkli olduğundan yanlış alım yapılmasını engellemek içindir. Kaş alma işlemini Kaşların çıkış yönlerine doğru almalısınız. Yanlış çekme işleminden ötürü canınız normalden daha fazla yanacaktır. Kaşların köklerine zarar verebilirsiniz. Bu yanlış alım yüzünden kaşınız da hata yaptığınız yerde çıkmayabilir. Kaş alımını bitirdikten sonra krem sürmelisiniz. Kaşların üst kısımlarını da almanızda sakınca bulunmamaktadır.

Kaş alırken dikkatli olunması gerekmektedir. Hata yapılmamalıdır. Hata yapılması sonucunda ileriki zamanlarda kaşınızın çıkmamasından dolayı kalem kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Dikkat ile hoş bir kaş alımı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir