Güzelliğin Sırrı Yediklerinizde

Bilinenlerin aksine güzelliğinizin sırrı bedeninize giren yiyecek ve içeceklerde. Pahalı kremlere, özel kürlere ve uzun yorucu çalışmalardan çok daha etkili olan beslenme alışkanlığı  güzelliğin temel sırrıdır. Mutfakta başlayan bu süreç, yediklerinizi nasıl pişirdiğimizden tutun, yeme şekline kadar çok önemli olan beslenme şekli, doğru uygulamalarla tersine döndürülebilir.

indir (2)

 

Öncelikle sağlıklı besinlerden en zengini olan balık ürünlerini sofranızın baş tacına koymalısınız. Özellikle soğuk denizlerin balıkları bu konuda çok daha ön plana çıkmakta. Az yağlı ve taze balık bedeniniz için çok iyi gelecektir. Balıkta bulunan Omega 3 yağ asitleri bilindiği gibi vücudunuzun için çok önemli yağ asitleridir. Vücudunuzun ağırlığını korumak ve formda kalmak için hücrelerinize gerekli enerjiyi vermektedir.

Sabah kahvaltılarında 10 gr protein almanız metobolizmanızı hızlandırır. Aynı zamanda kas gücünüz ve kas yapımı için hayati fonksiyonları vardır. Sabah kahvaltınız da mutlaka peynir, yumurta, yoğurt, süt gibi zengin protenili gıdalardan birin veya bir kaçını yemeniz gerekiyor. Yapmanız gereken diğer bir husus da öğün atlamamanız gerekiyor. Bunu alışkanlık halline getirmeniz gerekmekte. Bir de bunların yanında bol bol temiz sebze türü besinlerden beslenmeniz, her öğünde sofranızda bu bitkilerden olmalıdır. Bildiğiniz gibi bitkiler besleyici, meyveler temizleyicidir. Canlı beslenme de budur.  Bol bol su içmek güzelliğinize güzellik katacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir