2014 Kış Mevsimi Modası

 

Giyim; vücudu hava şartlarından korumak amacıyla örtünme ve süslenmedir. Yazın tiril tiril giydiğimiz kıyafetlerin yerini, kışın kalın kazak ve mantolar alır.

 

kışmevsimindegiyim14_çantamodelleri.biz

Kıyafetlerin birbirine uyumuna göre kaşmir, pamuklu, triko veya yünlü pantolon veya etek tercih edin. Naylon çorap yerine pamuklu ve yünlü olanları tercih edin. Şık bir şal, atkı, şapka ve eldiven kışı sıcak geçirmenizi sağlar. Yağışlı havalarda kullanabileceğiniz paltolar alın. İç giyimde de pamuklu, sizi sıcak tutacak ürünleri tercih edin.

Kazaklar: Soğuk kış günlerinde kazaklar en iyi ısınma aracıdır, yünlü pamuklu kazakları, vücudunuzu rahatsız etmeyecek, dar olmayan ve tüyleri alerji yapmayan kazakları tercih edin. Boğazlı yün kazaklar çok soğuklarda boyun tutulmasına karşı koruyucudur. Kazakları elde yıkayın.  Eğer makinada yıkanacaksanız etiketine dikkat edin. 30° derece sıcaklıkta yıkayın.

kışmevsimindegiyim30_çantamodelleri.biz

Kış renkleri: Yazın beyaz ve açık tonlar tercih edilirken, kış aylarında daha çok koyu ve koyunun tonları tercih edilir. Hava kirliliği ve soğuk hava, yağmur, kar gibi hava şartları açık tonları kullanmak için uygun olmaz. Kışın moda renkleri gri, siyah, lacivert, kırmızı, krem ve kahverenginin tonları olarak dikkat çekicidir.

Kış makyajı: Makyaj yaparken kış aylarını ön planda tutun. Hafif bir makyaj tercih edin. Makyaj malzemelerinin ve cilt bakım kremlerinin soğuktan koruyucu özelliği olmasında özen gösterin. C vitamini içeren limon, portakal, çilek gibi ürünler tercih edin. Yazın doğal ve açık renkler yerine kışın koyu tonlarda makyaj yapabilirsiniz.

Kış aksesuarları: Sıcak bir kışın vazgeçilmez aksesuarı şapka, atkı, eldiven, şal, beredir. Birbirinden şık kadife, örgü şapkalar, kepler, kasketler tercih edebilirsiniz. Renk renk şalları, pançoları ve atkıları değişik boyda kare, üçgen, dikdörtgen olarak giyiminizi tamamlayabilirsiniz. Eldiven atkı, bere ve şalın aynı renkte olması sizi daha şık yapar.

Saç bakımı: Kış aylarında saçlar, bere, şapka ya da kep gibi başlıkların altında kaldığından şekil vermek zor olur. Ayrıca yağışlı havalar da saçınızın şeklini bozabilir. Saç bakım ürünleri kullanın. Şapkanın altında ezilen saçlarını güçlendirmek, elektriklenmesini önlemek için saç bakım ürünleri kullanmanızda yarar var.

Cilt bakımı: Soğuk hava cildinizi kurutup, çatlamasına neden olur. Bu nedenle kışın cildinize özel bakım yapın. Yüzünüzü, ellerinizi ve dudaklarınızı mutlaka kremlerle koruyun. Limon, portakal, elma, nar gibi kış meyvelerini bol bol tüketerek hem kendinizi hem de cildinizi besleyin.

Tavsiyeler:

•             Kazak yıkarken etiketindeki yıkama programına mutlaka uyun.

•             Giyinirken sadece renk uyumuna değil, pamuklu, yünlü, triko, kaşmir gibi özelliklerine dikkat ederek kışa uygun giyinin.

•             Yağmurlarda korunmak için yağmurluk, şemsiye ve çizmeleri hazırlayın.

•             Ayakkabı ve kaban seçerken mevsim özelliklerini göz önünde bulundurun.

•             Kışın cildinizi hem içten hem dıştan koruyun.

 

kışmevsimindegiyim_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim10_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim9_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim8_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim7_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim6_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim5_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim4_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim3_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim2_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim11_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim12_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim13_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim14_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim15_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim16_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim17_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim18_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim19_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim0_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim30_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim29_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim28_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim24_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim23_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim22_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim21_çantamodelleri.biz kışmevsimindegiyim20_çantamodelleri.biz

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir