2014 Kış Mevsimi Modası

 

Giyim; vücudu hava şartlarından korumak amacıyla örtünme ve süslenmedir. Yazın tiril tiril giydiğimiz kıyafetlerin yerini, kışın kalın kazak ve mantolar alır.

 

kışmevsimindegiyim14 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası

Kıyafetlerin birbirine uyumuna göre kaşmir, pamuklu, triko veya yünlü pantolon veya etek tercih edin. Naylon çorap yerine pamuklu ve yünlü olanları tercih edin. Şık bir şal, atkı, şapka ve eldiven kışı sıcak geçirmenizi sağlar. Yağışlı havalarda kullanabileceğiniz paltolar alın. İç giyimde de pamuklu, sizi sıcak tutacak ürünleri tercih edin.

Kazaklar: Soğuk kış günlerinde kazaklar en iyi ısınma aracıdır, yünlü pamuklu kazakları, vücudunuzu rahatsız etmeyecek, dar olmayan ve tüyleri alerji yapmayan kazakları tercih edin. Boğazlı yün kazaklar çok soğuklarda boyun tutulmasına karşı koruyucudur. Kazakları elde yıkayın.  Eğer makinada yıkanacaksanız etiketine dikkat edin. 30° derece sıcaklıkta yıkayın.

kışmevsimindegiyim30 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası

Kış renkleri: Yazın beyaz ve açık tonlar tercih edilirken, kış aylarında daha çok koyu ve koyunun tonları tercih edilir. Hava kirliliği ve soğuk hava, yağmur, kar gibi hava şartları açık tonları kullanmak için uygun olmaz. Kışın moda renkleri gri, siyah, lacivert, kırmızı, krem ve kahverenginin tonları olarak dikkat çekicidir.

Kış makyajı: Makyaj yaparken kış aylarını ön planda tutun. Hafif bir makyaj tercih edin. Makyaj malzemelerinin ve cilt bakım kremlerinin soğuktan koruyucu özelliği olmasında özen gösterin. C vitamini içeren limon, portakal, çilek gibi ürünler tercih edin. Yazın doğal ve açık renkler yerine kışın koyu tonlarda makyaj yapabilirsiniz.

Kış aksesuarları: Sıcak bir kışın vazgeçilmez aksesuarı şapka, atkı, eldiven, şal, beredir. Birbirinden şık kadife, örgü şapkalar, kepler, kasketler tercih edebilirsiniz. Renk renk şalları, pançoları ve atkıları değişik boyda kare, üçgen, dikdörtgen olarak giyiminizi tamamlayabilirsiniz. Eldiven atkı, bere ve şalın aynı renkte olması sizi daha şık yapar.

Saç bakımı: Kış aylarında saçlar, bere, şapka ya da kep gibi başlıkların altında kaldığından şekil vermek zor olur. Ayrıca yağışlı havalar da saçınızın şeklini bozabilir. Saç bakım ürünleri kullanın. Şapkanın altında ezilen saçlarını güçlendirmek, elektriklenmesini önlemek için saç bakım ürünleri kullanmanızda yarar var.

Cilt bakımı: Soğuk hava cildinizi kurutup, çatlamasına neden olur. Bu nedenle kışın cildinize özel bakım yapın. Yüzünüzü, ellerinizi ve dudaklarınızı mutlaka kremlerle koruyun. Limon, portakal, elma, nar gibi kış meyvelerini bol bol tüketerek hem kendinizi hem de cildinizi besleyin.

Tavsiyeler:

•             Kazak yıkarken etiketindeki yıkama programına mutlaka uyun.

•             Giyinirken sadece renk uyumuna değil, pamuklu, yünlü, triko, kaşmir gibi özelliklerine dikkat ederek kışa uygun giyinin.

•             Yağmurlarda korunmak için yağmurluk, şemsiye ve çizmeleri hazırlayın.

•             Ayakkabı ve kaban seçerken mevsim özelliklerini göz önünde bulundurun.

•             Kışın cildinizi hem içten hem dıştan koruyun.

 

kışmevsimindegiyim çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim10 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim9 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim8 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim7 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim6 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim5 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim4 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim3 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim2 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim11 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim12 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim13 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim14 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim15 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim16 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim17 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim18 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim19 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim0 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim30 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim29 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim28 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim24 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim23 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim22 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim21 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası kışmevsimindegiyim20 çantamodelleri.biz 2014 Kış Mevsimi Modası

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>