Likit Yüz Kaldırma Yöntemi

Altın Oran ile yüzünüzü güzelleştirin..

Op. Dr. Semih Gök’ün keşfettiği ve “altın oran” üzerine çalışan “Likid Yüz Kaldırma” yöntemi, güzel yaşlanmayı hedefliyor: Yüz dokusu, birbiriyle bağlantılı farklı katmanlardan oluşur. Yaş ilerledikçe yüzümüzdeki yaşlanma, değişimi hızlandırır. Yerçekimine yenilir sarkar ve hacim kaybederiz. Dokular (yağ, kas, bağ, kemikler dahil), aşağıya doğru yer değiştirerek deforme olur; diriliğini kaybeder, erir, gevşeyip sarkar.

Likit Yüz Kaldırma ile güzelleşme

 

Derin ve yüzeysel kırışıklıklar artar. Sahip olduğumuz gençlik orantısı bozulur. Kaybettiğimiz bu uyum, “altın oran” olarak da bilinen “piden başka bir şey değildir. (Yüzün her yeri birbiriyle kıyaslandığında ortaya çıkan bu rakam, 1/1.618’dir.)

Op. Dr. Semih Gök diyor ki; Amaç  güzel yaşlanabilmek olduğuna göre cerrahiye baş- vurmadan, altın oranlar esas alınarak yapılan düzeltmeler, kişiye psikolojik açıdan ciddi moral desteği veriyor. Cerrahiye başvurmadan gerçekleştirilen’ üç boyutlu bu uygulamayla kaybettiği volümü geri kazandırarak yüzün yaşını, en az 10 yıl geriye taşıyoruz.  Likid Yüz Kaldırma operasyonu, bir nevi doku heykeltıraşlığıdır. Yontulması ve desteklenmesi gereken noktalara doğallıktan taviz vermeden müdahale ediyoruz. Yüzün anatomik yapısını bütün olarak inceliyor; uygulamaya geçmeden önce yüzün her açıdan görünüşünün, ışık ve gölge yansımalarının üç boyutlu değerlendirmesini yapıyoruz.

Likit Yüz Kaldırma nasıl yapılır

Planlanan alanlara belirlenen oranlarda doku desteği sağlayarak gerçekleştirdiğimiz Likid Yüz kaldırma işlerini  bilinen dolgulardan farklı değerlendirmek gerek. Hedefimiz yer değiştiren dokuları eski yerlerine transfer etmek; boşalan, çukurlaşan alanlara eski volümlerini yeniden kazandırmak. Belli alanlarda dikey yönde yüzü kaldırabildiğimiz temeller oluşturuyoruz. Bu destekler sayesinde, ‘çadır mantığıyla yüzün yükselmesini sağlıyoruz. Aşağıya doğru yerleşen yapıları kaldırıyor, sarkanlara bir nevi kamuflaj uyguluyoruz. Sarkmış dokuların yükseltilmesi için bazen ultrasonik termal enerjilerden de yardım alarak yüzün eski ışıltısını ona geri kazandırıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir