Meyve Suları Hakkında

Şimdiye kadar tattığınız en lezzetli içeceğin aynı zamanda faydalı olabileceğini de keşfetme zamanı! Yarınsa sağlığınızı düşünerek bir içecek hazırlamak istediğinizde, artık lezzetten ödün vermeniz gerekmediğini bileceksiniz. Uzun sözün kısası, sebze ve meyve suları söz konusu olduğunda her koşulda kazanan sizsiniz!

Meyve_Suları_ Faydalımı

Taze sıkılmış içecekler doğal olarak tatlı ve tatmin edici olduklarından canınızın kek, kurabiye gibi obur cubur istemediğini ya da enerji verici etkileri sayesinde kahveye ihtiyaç duymadığınızı fark edeceksiniz. Kendinizi şımartmak istediğinizde, dilerseniz karışıma maden suyu ekleyerek tazeleyici bir formül ya da mango, kivi gibi tropik lezzetleri bir araya getirerek bir tatil içeceği yaratabilirsiniz. Şimdi hemen mutfağa girip kendinize bir karalahana ve pancar karışımı hazırlayabilir, bu vitaminiler, antioksidanlar ve mineraller açısından son derece zengin formülle kronik hastalıklara karşı etkin savunma kalkanı oluşturabilirsiniz. Ya da kan dolaşımını düzenleyen kereviz suyuyla baş ağrınız geçirebilir, vücudunuzu toksinlerden arındırabilirsiniz. içmek, zararlı kimyasallarla dolu gazlı içeceklerden ya da abur cuburu fazla kaçırdığınız dönemde hafiflemek ve toksinlerden arınmak için de harika bir yoldur. Unutmayın, bitkilerin içindeki enerji verici besin maddelerini açığa çıkarmanın sırrı, sindirim sürecini yavaşlatan posayı ayırarak konsantre bir vitamin ve mineral iksiri yaratmakta saklıdır.

Meyve suları hakkında-crop

 

Sebze ve meyve sıkacağınız ise vücudunuzu hücresel boyutta dinçleştiren bu iksiri yaratan sihirdir! Örneğin kötü besleniyor ya da çok alkol tüketiyorsanız, karbonhidratların enerjiye çevrilmesinde hayati rol oynayan magnezyum eksikliğinden muzdarip olmanız büyük ihtimal. Hücresel enerji üretiminin bir diğer kilit öğesiyse vitamin, yani B 1 vitaminidir. Peki koyu yeşil yapraklı sebzelerle hazırlayacağınız karışımın her iki değerli besin maddesini de içeren etkili bir enerji içeceği olduğunu biliyor musunuz? Karışımın içine C vitamini zengini limon ya da domates ekleyerek stres yüzlünden fazla mesai yapan adrenal bezlerini desteklemek de mümkün.

Bu sağlıklı karışımlar, yoğun tatlarıyla yemeklere ekstra lezzet katan malzeme olarak da kullanılabilir. Örneğin sebze çorbasına katacağınız bir miktar havuç suyu ya da et suyuna ekleyeceğiniz bir parça sebze suyuyla daha güçlü tatlar yaratabilirsiniz. Ya da pilav yaparken suyuna biraz sebze konsantresi katarak lezzeti başka bir boyuta taşımanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir