Olumlu Düşünmek

olumludüşünmek_çantamodelleri.biz

Yaşadığımız olaylar değil, o olaylara bizim bakış açımız bize acı verir, bizi üzer. Çevremizdeki olaylara,  insanlara, yaşadıklarımıza ve kendimize daha olumlu bakmayı öğrenebiliriz. Daha huzurlu ve daha verimli bir hayat için mutlu ve başarılı olmalıyız. Mutluluğa ve başarıya giden en önemli yol Olumlu düşünmektir! Olumlu düşünmek hayatı güzelleştirmektir!

Olumlu düşünerek; hedeflerinize daha rahat ulaşırsınız, fiziksel olarak daha güçlü olursunuz, olumsuz olaylar karşısında yıkılmazsınız, kendinizi daha zinde hissedersiniz, daha iyi ilişkiler kurarsınız.

–          İyimser olarak ve arkadaşlarımızı da iyimser insanlardan seçerek,

–          Olayların iyi yanlarını görerek,

–          Her işte bir hayır vardır diyerek,

–          Umutsuzluğa kapıldığımızda güzel anılarımızı düşünerek,

–          Çalışmanın yanı sıra eğlenmeye de vakit ayırarak

Olumlu düşünürüz. Gülümseyin… Bir müddet sonra o gülümseme tüm bedeninize ve zihninize yayılacak…

  • Olumlu düşünün
  • Olumlu davranın
  • Olumlu konuşun

Olumlu düşünün: Başarılarınızı kabul edin! Sıkıntılı anlarda başarılarınızı anımsayın ve güç kazanın. En kötü sonucu düşünmeyin! Sadece elinizden gelenin en iyisini yapın, mükemmel olmaya çalışmayın. Yaşadığınız olumsuz olayları düşünürken çevresel koşulları da dikkate alın. Yanlış olanla değil doğru olanla uğraşın. Kendinize ödüller verin. İyi yanlarınızın listesini çıkarın. Düzeltmeniz gereken şeylerin farkında olun. Başarılarınızı paylaşın. Başarılarınızdan dolayı kendinizi kutlayın. Her hatadan çıkarılacak bir ders olduğunu unutmayın.

Olumlu davranın: Başkalarıyla beraberken; konuşurken gözlerine bakın. Dik durun. Kendinize güvenerek konuşun. Günaydın, iyi akşamlar, iyi günler demeyi unutmayın! Gülümseyin… hem kendine hem çevrendekilere. Espri yapın, eğlenceli konuşmalara katılın. Gün içinde sizi güldürecek bir şeyler bulun ve yapın.

Olumlu konuşun: Olumlu cümleler kurarak; daha az stresli olursunuz, kendinizi daha güçlü hissedersiniz ve olumlu hissedersiniz. Yapmam yerine “Yapabilirim deyin” Karamsar, olumsuz sözcükleri hayatınızdan çıkarın. Kendinizle ve çevrenizdekilerle konuşurken olumlu düşünün olumlu konuşun.

Karamsarlıktan uzaklaşıp olayları iyi yanlarıyla değerlendirmelisiniz. Olumlu düşünceler (sevgi, ilgi, paylaşma) olumlu sonuçlar doğurur (sağlık, iyilik, mutluluk, başarı). Olumsuz düşünceler (öfke, hoşnutsuzluk, bencillik) olumsuz sonuçlar doğurur (hastalık, yalnızlık, güvensizlik, başarısızlık). Zihninizi nasıl eğitirseniz öyle çalışır. Olumlu eğitin! Olumlu olmak kader değil bir tercihtir…

Hayatınızda öyle çok güzel şey var ki… Farkında mısınız? Durmayın, hayatınızdaki tüm güzel şeylerin bir listesini çıkarın… Aslında ne kadar şanslı olduğunuzu göreceksiniz.

Beyniniz algıladığı her şeyi kaydeder… Eğer olumluları görürseniz, mutlu olayları kaydedersiniz ve zaman zaman ihtiyaç duyduğunuzda bu kaydettiğiniz güzellikleri hatırlayarak mutlu olabilirsiniz.  Güzel bir filmi tekrar tekrar izlemek gibi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir