Oval Yüz Şekline Göre Makyaj Yapmak

ovalyüzşekline göre makyaj2_çantamodelleri.biz

Mükemmel yüz tipi olarak kabul edilir. Yüzünüz ve boynunuz için cilt renginde, cildinizin renginden bir ton koyu ya da bir ton açık fondöten kullanın. Şeffaf ya da fondöteninizin rengini destekleyen pudra kullanın. Yüzünüz ve boynunuz için ten renginize aykırı bir ton kullanmayın. Fondöten rengine aykırı pudra kullanmayın.

 

Allık Seçip Uygularken Yüz Tonlaması: Vurgulama yapılması istenen bölgeleri allıkla tonlayın. Allığı yukarı doğru hareketlerle sürün. Daha sonra allığı fondöten ile bütünleştirin. Allığı sürdüğünüzde yüzünüzün her iki yarısı da aynı tonda olsun.

Yamamanız Gerekenler; Vurgulama yapmak istediğiniz bölgeleri allıkla tonlamayın. Allığı aşağı doğru hareketlerle sürmeyin. Allıkla, fondöten pudradan ayrı bir ton oluşturmayın.

ovalyüzşekline göre makyaj4_çantamodelleri.biz

Göz Makyajı: Göz kapağınızdan kaş kemiğine kadar açıktan koyuya ya da koyudan açığa tonlayın. Pastel, sedefli tonlar ve açık-koyu tonlar kullanın. Kaşınızın altını açık renk far ile aydınlatın. Tercihinize göre göz şeklinize uygun eyeliner ya da kalem kullanın. En son kirpiklerinizi rimelle belirginleştirin. Kaşınızın altını koyu renk far ile gölgelendirme yapmayın.

Dudak Makyajı: tercihinize göre dudak kalem ile dudaklarınızı belirginleştirin. Dudak çizgisinin dışından ya da dudak çizgisinin içinden dudak şeklinizi belirginleştirin. Parlak-canlı rujlar ya da pastel renk rujları tercih edin.

ovalyüzşekline göre makyaj5_çantamodelleri.biz

Ön plana çıkarmak istediğiniz yerler için açık renk fondöten ve açık renk sedefli pastel farlar kullanın. Geri planda kalmasını istediğiniz bölgeler içinse koyu renk fondöten ve koyu renk pastel-sedefli far kullanmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir