Özel Çocuklar: İndigo Çocuklar

İndigo çocuklar, ağırlıklı olarak ı 970’lerde gelmeye başlayan ama hala da gelmeye devam eden bir grup çocuk çoğu, koca adam ya da kadın oldular aslına bakarsanız. Çok önemli bir grup İndigolar. Neden derseniz, çok özel bir amaçları var da ondan diyeceğim.

İndigolar’ın geliş amaçları hepimizin “artık değişmesi gerek” dediğimiz eski düzeni yıkmak ki yerine ışığın, sevginin, adaletin, yeni çağın düzeni kurulabilsin. Geliş amaçları bu olduğundan İndigolar otoriteyi olduğu gibi kabul etmiyor. Kabul etmemeleri gerek, eğer ederlerse nasıl değiştirebilirler ki eski, yerleşmiş düzeni?

İndigo Çocuklar aramızda_cantamodelleri

“Dediğim dedik” çocuklar bunlar. Kendilerine söyleneni “O emretti” diye yapmıyorlar, bunu söyleyen öğretmen ya da başka bir otorite olsa da. Akıllarına yatarsa yapıyorlar, yatmazsa yapmıyorlar kendilerine söyleneni. Bu son derece sağlıklı bir yaklaşım aslında. Kendisine doğru gelmeyeni yapmamak İkinci Dünya Savaşı Almanyası’nda otoriteyi sorgulamadan emredileni yapmanın nelere mal olduğunu gördük.

Çoğumuz “Hoca öyle diyor” diye söyleneni yapardık. İndigo çocuk ise önce sorguluyor, “Bunu neden yapayım” diye. Bu nedenle İndigolar’ ın neyi neden yapmaları gerektiğini anlamaları gerek ki yapsınlar. Anne-babalar, öğretmenler, hele de bizim muhteşem ezbere dayalı eğitim sistemimiz bu yaklaşıma alışık değil doğal olarak. İşte bu nedenle öğretmenler, aileler İndigo çocuklarla ilgili zorlanabiliyor.

İndigo Çocuklar_cantamodelleri

İndigo çocukların altıncı hisleri çok güçlü. Yalanı hemen hissediyorlar ve yalana tahammüleri yok onların. Onlara gerçeği söylemek gerekiyor. Deneyin, bunu yaptığınızda göreceksiniz, sizi anlayacaklar.

Dikkat Eksikliği mi, İndigo Çocuk mu?

Sezgilerin gücüyle birlikte çoğumuzun hissedemediği enerjileri de hissettiklerinden olsa gerek, odaklanmakta güçlük çekebiliyorlar İndigolar. Bu nedenle çoğu İndigo çocuğa dikkat eksikliği veya hiperaktiviteye bağlı dikkat eksikliği sendromu teşhisi kondu ve ilaçlar önerildi. Dr. Doreen Virtue’un İndigo Çocuklar” adlı kitabında çok çarpıcı bir bilgi var: “İndigolar’la dikkat eksikliği olan çocukların semptomları neredeyse birebir aynı, aralarında tek bir fark var: İndigolar başladıkları işi genellikle bitirirler, hele sevdikleri işi mutlaka bitirirler, dikkat eksikliği olanlar ise başladıkları işi genellikle
bitirmezler.”

Çocuğum İndigo İse Ne Yapmalıyım?

Eğer bu tanıma uyan bir çocuğunuz varsa, onun yediklerine, içtiklerine dikkat edin. Kanda hızla şekere dönüşen besinlerden kaçınıp, sebze ağırlıklı, tam tahıllı besinlere geçerseniz, bir de çocuğu her gün kalp atışlarını hızlandırabilecek bir spora başlatabilirseniz mucizeler yaşayabilirsiniz!

Bunun nedeni şu; İndigo çocukların enerjileri çok yüksektir. Buna bir de yanlış beslenmeyi ekleyince, kan şekeri tavan yapmış bir çocuğu sınıf ta yerinde oturtmak pek de kolay olmuyor!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir