Prp Platelet Rich Plasma Tedavisi: Estetik ve Güzellik

Dermatoloji uzmanı Uzman Dr. Hicran Ercan’a göre “Kendi kanınla gençleşme tedavisi” olarak da bilinen PRP, yüzdeki yorgun yıpranmış ifadeyi yok etmek ve cildi canlandırmak için kullanılan en etkin yöntemlerden biri. Bu uygulama kişiden alınan az miktardaki kanın, özel bir tüpe konularak santrifüj işlemine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen platelet yönünden zenginleştirilmiş plazmanın. aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesidir. Yani PRP’yle damarlarımızda dolaşan sihirli gücü harekete geçiriyoruz diyebiliriz.

Prp Platelet Rich Plasma Tedavisi

Yüz, boyun, dekolte ve el üzeri gibi vücut bölgelerindeki cilt kırışıklıklarında, akne ve yara izlerinde, cilt lekelenmelerinde gayet başarılı sonuçlar verir. Ayrıca cildin elastikiyetini artırma ve koruma amacıyla da uygulanabilir. Seanslar yaklaşık 30 dakika sürer. Kişi, işlemden sonra rahatlıkla günlük aktivitelerine dönebilir. İlk uygulamadan itibaren ciltteki sağlıklı görünüm ve parlaklık fark edilmeye başlanır. Kişinin ihtiyacı ve uzmanın tavsiyesi doğrultusunda üç haftada bir yapılacak üç veya dört uygulama sonucunda alınacak sonuçlar, 10-12 ayda bir uygulanan tekrar kürleriyle etkisini sürdürür.

Prp Platelet Rich Plasma Tedavisi uygulama

Prp Platelet Rich Plasma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tedaviye başlamadan önce uzman doktor cildinizi kontrol ediyor ve size detaylı sorular soruyor. Bununla beraber:

• Ayna kullanarak sizi rahatsız eden noktaların nereleri olduğunu saptıyor ve neler yapılabileceğini anlatıyor.

• Tedavi öncesi ve sonrasındaki farkı görmeniz için fotoğraflarınızı çekiyor.

• Lekeleri ve damarları analiz etmek için dermatoskop kullanıyor.

Skin Evidence aletiyle nemlenme ve mikro kabartıların oranını ölçüyor.

• Visia veya Sphere lorno aletleriyle çekim yapıyor; böylece çizgiler, lekeler ve gözenekler hakkında daha detaylı bilgi ediniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir