Trend Şapka Modelleri

ŞAPKA SEÇMEK

Uygun şapka almak için; şapkayı nerede kullanacağınızı bilmelisiniz. Şapkayı mevsime uygun seçmelisiniz, seçtiğiniz şapka yüz şeklinize uygun olmalı, giysinizi tamamlamalı, yaş ve cinsiyetinize uygun olmalı, sizi dış etkilerden koruyabilmeli, kullanılan malzemesi sağlam ve dayanıklı olmalı.

Yazlık şapkalar:

Sıcaktan koruyucu özelliklere sahip olması gerekir. Hasır, elyaf, sentetik lifler, rafya vb. malzemelerinden yapılır. Deniz kenarında kullanılan şapkaların kenarları, arzu ya göre biraz daha geniş olabilir.

Kışlık şapkalar:

Soğuk, yağmur ve kardan koruyucu özelliğe sahip olmalıdır. Kalın kumaşlar, keçe, yün fötrden yapılır. Kullanım yerine göre geniş veya dar kenarlı olabilir. Kullanılan malzeme dış etkilerden etkilenmemeli, ıslaklığı geçirmemeli, sıcak tutmalıdır.

şapkamodelleri20_çantamodelleri.biz

Günlük şapkalar:

Her mevsime uygun olarak değişik malzemelerden yapılır. Fabrikasyon olduğu kadar el işçiliği ile de yapılır.

Abiye şapkalar:

Gelin şapkaları, nikah şapkaları ve özel günlerde giyilen şapkalardır. Dantel, tül, fisto, ince ve kalın kumaşlar kullanılır.

Şapka seçimi:

Seçtiğiniz şapka yazın sıcaktan, kışın soğuktan koruyucu özellikte olmalıdır. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde, toplumsal hayatın hemen her kesiminde etkili olan moda; şapkaların biçim, renk, kumaş ve süsleme malzemelerinde de kendini gösterir. Yapısal özelliklerine, kültürel ve ekonomik durumunuza göre uygun modelde şapka seçmelisiniz. Kullanacağınız şapkanın malzemesi cildinizi tahriş etmemeli, hareketlerinizi kısıtlamamalıdır. Dış giyiminizi tamamlamalıdır.

Kullandığınız şapka sizi ve giysinizi tamamlayan önemli bir aksesuardır. Doğru seçtiğiniz şapka ile daha rahat, sağlıklı ve şık olursunuz. Kullandığınız şapka, sosyal konumunuzu ve kişisel özelliklerinizi tam olarak yansıtır.

şapkamodelleri22_çantamodelleri.biz şapkamodelleri21_çantamodelleri.biz şapkamodelleri20_çantamodelleri.biz şapkamodelleri19_çantamodelleri.biz şapkamodelleri18_çantamodelleri.biz şapkamodelleri17_çantamodelleri.biz şapkamodelleri16_çantamodelleri.biz şapkamodelleri15_çantamodelleri.biz şapkamodelleri14_çantamodelleri.biz şapkamodelleri13_çantamodelleri.biz şapkamodelleri12_çantamodelleri.biz şapkamodelleri11_çantamodelleri.biz şapkamodelleri10_çantamodelleri.biz şapkamodelleri9_çantamodelleri.biz şapkamodelleri8_çantamodelleri.biz şapkamodelleri7_çantamodelleri.biz şapkamodelleri6_çantamodelleri.biz şapkamodelleri5_çantamodelleri.biz şapkamodelleri4_çantamodelleri.biz şapkamodelleri3_çantamodelleri.biz şapkamodelleri2_çantamodelleri.biz şapkamodelleri_çantamodelleri.biz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir