Seks Cildi Sıkılaştırıyor

Zinde bir cilt, güçlü bir kan akışı ve rahatlama için sadece kozmetik ve ilaçların değil; cinsel ilişkinin de çok etkili olduğunu biliyor musunuz? Durmayın, sevişin…

kolajen etkisi

Seksolog Gerard Leleu’dan oldukça çarpıcı bilgiler…

Bir ilişkinin başında, hareketli bir aşk hayatınız olduğunda, çok iyi görünürsünüz. Bu ışıltı. Sadece yirmili yaşlara mahsus değil! Yetmişlerini süren ve çevikliğinden hala kaybetmeyen Jane Forida. Kitabı “Prime Time”da, “Aşk ve mutlu bir cinsel hayat, en iyi gençleştiricilerden; hatta herhangi bir lifting’den çok daha etkili” diyor. Edinburgh Üniversitesi’nde Nöropsikolog David Weeks, bu konuda 2Q-104 yaş arası bireyleri kapsayan üç bin 500 kişi üzerinde bir çalışma yürüttü. Sonuç? Haftada üç defa seks, 10 yaş genç görünmeyi sağlar! Bu baştan çıkaran savı doğrulayan beş argüman.

SEKS, BOTOKSTAN DAHA İYİDİR

Seksolog Gerard Leleu, kırışıklıkların ortaya çıkmasını engellemek için okşamaları kullanmayı şiddetle tavsiye ediyor. Niçin? Çünkü cinsel zevk, cilt kaslarının rahatlamalarını sağlıyor. “Zevk almaya başladığımızda cilt kasları, kırışıkları yumuşatan ve aynı zamanda canlı kasların devamlı kasılmasını kontrol eden beyin ve ilik merkezlerine sinyaller gönderir” diye açıklıyor Leleu.

Seks Cildi Sıkılaştırıyor

Seks Hücreleri Temizler

Sevişme esnasında kan dolaşımı hızlanıyor. Kalp uyarılıyor, kan damarları ve kılcal damarlar genişliyor. Bunun etkisiyle cilt ve tüm vücut hücreleri, çok daha iyi oksijen alıyor ve toksinler (karbon gazı, ürik asit) terleme yoluyla dışarı atılıyorlar.

SEKS, CİLDİ SIKILAŞTIRIR

Yatakta bir takla atma seansı, hormonal açıdan havai şimşek etkisi yapar. Hormonların yaşlanmaya karşı mücadelede belirleyici rol oynadığını hepimiz biliyoruz. Daha fazla östrojen, daha elastik ve daha az kuru cilt anlamına gelir; bazı uzmanlara göre de, özellikle de 45 yaşından itibaren kolajen etkisi yapar.

SEKS, STRES Düşmandır

Kardiyolog ve beslenme uzmanı Frederic  Saldmann, sağlıklı cinsel yaşamın, stresin düşmanı olduğunu anlatıyor: “Günümüzde stresin, yaşlanmada önemli faktör olduğu biliniyor. Öyle ki, dokuların oksijen alımlarını azaltarak küçük damarlara bile hasar veriyor. Üretilen hormonlar sayesinde seks, tüm organizma üzerinde stresi engelleyici rol oynuyor. Dolayısıyla elinizden geldiğince çok ve zevk alarak seks yapın!”

SEKS, SİLUET İçin Faydalıdır

Sevişerek, saatte 200 kaloriye kadar enerji kaybettirirken; farklı pozisyonlar birçok sayıda kasın çalışmasını sağlıyor. Bunun neticesinde ortaya çıkan IGF 1 hormonu, yağ tabakasını azaltıp kasların kalitesi üzerinde olumlu etki gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir