Selülitlerden Nasıl Kurtulurum

Kadınların en büyük problemlerinden biri olan Selülitlerinizden birkaç tüyo ile kurtulabilesiniz. Selülitleri tamamen yok etmemiz mümkün değil ama onları minimize etmenin pek çok yöntemi bulunmakta. Öncelikle 3 tip selüloitlerden hangisine sahip olduğunuzu tespit etmeniz gerekiyor. Bu şekilde mücadelemiz de doğru yerden başlamış olacak.

 

Selülitlerden Nasıl Kurtulurum-2

 Ödemli Selülit tipi:  Kan dolaşımının yetersiz gelmesi, dolaşım bozukluğu o bölgede fibroz bantlar genişlemesine yol açıyor. Bu tip selülite sahip olduğunuzu, parmakla o bölgeye bastırdığınızda, çukur görüntü oluşturuyorsa, deri yumuşuyor ve hareket edildiği zaman sallanıyorsa, bunun nedeni sıvı birikmesinden dolayı oluşan çukurlaşmadır. Bu tip selüliti en aza indirmek için günde en az 2 litre su alınması gerekiyor. Selülitin erken dönemlerinde görülen bu durum, dolaşım bozukluğunun ve dolaşım zayıflığının bir göstergesidir. Bol bol sıvı tüketmek ve hareket ile bu tip selülitin gelişimini en aza indirebilirsiniz.

Portakal Görünümlü Selülit: Bu selülit tipinde, yağ hücreleri çoğaldığı için, kılcal damarların o bölgedeki dokularda dolaşımı tam sağlayamadığından dolayı, sıvı akışı zor hale geliyor ve ayakta durduğunuzda bu selülit tipi portakal görünümünü alıyor.

Bu tip selülitin gelişimini önlemek için bol bol hareket etmek ve özellikle o bölgedeki kan dolaşım hızını artırmanız gerekiyor.  Aynı zamanda hareket ve egzersiz lipoliz bezlerini doğal olarak harekete geçiriyor. Ve doğal olarak yağ yakma işleminiz hızlanıyor.

Yağ dokusu şeklindeki Selülit: Lenf sıvısının birikmesi ve dolaşımı engellemesi yüzünden hücrelerin çalışma metabolizması yavaşlıyor. Bu tip selülitler genelde sert olmakla beraber, dokunulduğu zaman, yumuşama gözüküyor. Genellikle her durumda fark edilen bu selülit tipinde size ağırlık hissi veriyor ve yoğunluğa sebep oluyor.

Selülitlerden Nasıl Kurtulurum-3

 

Bu tip selülitlerin gelişimi yavaşlatmak için şekerden uzak durmanız, o bölgelere sık sık masaj yaptırmanız, sıvı tüketimini artırmanız gerekmekte. Aynı zamanda beslenme alışkanlığınızdaki zararlı şeyleri de acilen bırakmanız gerekiyor. Bunların yanı sıra tüp selülit tiplerinde hamur şeklinde masaj yaptırmak, magnezyum alımı, sauna ve buhar odası, meyvelerden ananas, badem tüketimini artırmanız, yoğurt tüketimini artırmanız önerilir. Bunların yanı sıra uzmanlardan alacağınız beslenme önerilerinde de uygulamanız, selülitlerinizin gelişimini son derece düşürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir