Skinboosters İğnesi ile Güzelleşin

En yeni estetik ve güzelleştirme teknikleri:

Skinboosters İğnesi

Dr. Pınar Karagülle, bu yöntemi şöyle anlatıyor: “Skinboosters iğneleri, tıpkı Teosyal Redensity 1, Restylane vital, acp veya diğer nem asıları diye adlandırılan, çapraz bağlı olmayan serbest hyalüranik asitler. Bunlar, iyi kalite elde etmek cilt için kullanılır. Öncesinde beş dakika kırmızı Led ve inceitici olarak hyalüranik asit verilir. Yüz yorgun göründüğünde ve ışıltı kazanmaya ihtiyacı oldu- ğunda üç ay boyunca, ayda bir defa olmak üzere tekrarlanır.

Skinboosters İğnesi ile estetik Skinboosters İğnesi ile Güzelleşin

Daha sonra her altı ayda bir defa olmak üzere doldurma anının gecikmesi için uygulanır. En zayıf alanlar üzerinde bile (burun çizgileri, dekolte gibi) titizlikle enjekte edilir.” Tende siyah noktalar veya genişlemiş gözenekler varsa öncesinde yüzeysel bir peeling de yapılabiliyar. Yaşlanmanın önüne geçmek için belki undan böyle PRP (Platelet Rich Plasma/Pratelet trombosit açısından zengin plazma) enjeksiyonu tercih edilecek. Ancak halen sonuçlar ve etkileri üzerinde eksik bilgiler var. Biraz zorlayıcı bir yöntem; çünkü bir ay içinde üç seans gerekiyor; bu da üç defa kişiden kan alınması anlamına geliyor. Üstelik şimdilik epey pahalı bir tedavi. Gelecekte, önleyici tedbirleri içeren bu uygulama; hiç şüphesiz vücut, kollar, karın ve kalça bölgesi için de uygulanabilir hal alabilir.

Uzak Durulması Gerekenler
Birkaç yıl öncesine kadar uygulanan tahriş edici tedaviler artık kullanılmıyor. Sebebi, çok uzun sürmeleri, depigmantasyon, yara izi kalıntısı ya da granülom (deri altında kabarcıkların kalması) risklerinin yüksek olması, Doktorların çoğu, bilmedikleri ürünleri kullanmaktan çekiniyor. Artık rağbet edilmeyen tedaviler şunlar:
• Fenol içeren derin peeling ve tüm yüze uygulanan, aşırı tahriş edici
karbondioksit lazerle yapılan dermabrazyon (cilt sayma).
• Sağlık ürünleri ve ulusal ilaç güvenliği kurumlarının önermediği
emiciliği olmayan dolgu ürünleri.
• Ameliyatsiz askı tekniği.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>