Top Model Makyajı

Makyaja başlarken yüzünüzdeki renk eşitsizliklerini giderecek bir baz kullanın. Kapatıcıyı sadece gerekli gördüğünüz yerlere sürün ve sabitlemek için üzerinde toz pudra gezdirin. Hafif bazlı bir fondöten ya da renkli nemlendiriciler kullanabilirsiniz.

Üzerine transparan bir pudrayla fondöten ve kapatıcıyı sabitleyin. Burnunuz genişse burun kenarlarını fırça yardımıyla boyayabilirsiniz. Maskara, olmazsa olmaz! Maskara,
makyaj yapmasanız da yüzünüze anında canlılık getirir. Önce kirpiklerinizi kıvırın, ardından birkaç kat maskara uygulayın.

Top Model Makyajı-3

Gelelim allığa … Allık sürerken siz de modeller gibi aynanın karşısına geçerek gülümseyin ve tam elmacık kemiklerinizin üstüne sürün. Çıkık elmacık kemikleri istiyorsanız, yanaklarınızı içinize çekerek boşlukları ten renginizden yarım ton koyu bir allıkla renklendirin, Ardından dudaklarınızı da bir kalemle çizerek dudak  fırçasıyla ruj sürün. Makyajınızı tamamladıktan sonra bir kaş fırçası ile kaşlarınızı tarayın ve boşlukları bir kalemle hafifçe doldurun.

 

Top Model Makyajı-2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir