Üçgen Yüz Şekline Göre Makyaj Yapmak

üçgenyüzşeklinegöremakyaj2_çantamodelleri.biz

Üçgen yüzler; sivri çenelidir. Alın geniş ve bombelidir. Burun uzun, gözler iridir. Elmacık kemikler çıkık, yanaklar zayıftır. Ağızları incedir.

Yüzün makyaj rengini, zeminini hazırlarken:

Alın için koyu renk fondöten kullanın. Elmacık kemikleri için daha koyu renk fondöten kullanın. Burnun ortası hariç ucu ve kanatlarına koyu renk fondöten kullanın. Yüz ve boyun için açık renk fondöten kullanın. Çenenin uç bölgesine koyu renk fondöten kullanın.

Yüz ve boyun için koyu renk fondöten kullanmayın. Elmacık kemikleri için koyu renk fondöten kullanmayın. Burun ucu ve iki kanada açık renk fondöten kullanmayın. Çenenin uç bölgesine açık renk far kullanmayın. Açık koyu renk fondötenle ayrı bir hat oluşturun. Transparan (şeffaf) pudra kullanmayın. Açık koyu renk fondöten uygulamalarına geçiş, fondöten uygulamaları bittiğinde gölgelemenin yüzün her iki yanında simetrisinin kontrolünü yapın. Renk veren pudra kullanmayın.

üçgenyüzşeklinegöremakyaj5_çantamodelleri.biz

Allık seçip uygularken (Yüz tonlaması)

Allığı yukarı doğru hareketlerle                 sürün. Allığı fondötenle bütünleştirin. Koyu renk fondöten uyguladığınız bölgeleri allıkla tonlama yaparak vurgulayın. Allığı sürdüğünüzde yüzünüzün her iki yanları da aynı tonda olsun. Açık renk fondöten uyguladığınız alanlara allıkla tonlama yapmayın. Allığı aşağı doğru hareketlerle sürmeyin. Allıkla fondöteni ayı bir tonlama oluşturmayın.

Göz makyajı

Göz şeklinize göre eyeliner/kalem kullanın. Pastel tonlar kullanın. Kaşınızın altına açık renk tonlama yapın. Oynar göz kapağınıza koyu renk tonlama yapın. Kirpiklerinizi rimelle belirginleştirin. Sedefli tonlar kullanmayın. Eyeliner/kalem ile gözünüzün dış-uç kısmınıza geçiş yapmayın ve gözünüzün dış-uç kısmında koyu renk tonlama yapmayın.

Dudak makyajı

Dudak çizgisinin 2 mm. dışından kalemle dudağınızın dış çizgisini boyayın ve açık renk rujları tercih edin. Koyu renk rujlar kullanmayın. Dudak çizgisinin kenarından veya içinden kalemle sınırlama yapmayın.

Ön plana çıkaracağınız yerler için: Açık renk fondöten kullanın. Şeffaf pudra kullanın. Açık renk pastel far seçin. Eyliner/kalem kullanın. Kirpiklerinize rimel sürün. Dudak kalemi ve açık renk ruj kullanın.

üçgenyüzşeklinegöremakyaj4_çantamodelleri.biz

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir