Ünlülerin Makyaj Şekilleri

              Makyaj her bayanın olduğundan daha güzel ve farklı gözükmesini sağlamaktadır. Her makyaj şekli her insanın değişik gözükmesine neden olmaktadır. Ünlülerin makyaj şekilleri gözlerinin, yüzünün, dudaklarının en iyi şekilde gözükmesini sağlamaktadır. Bir ünlü çok yorgun bile olsa yapılan makyaj ile yorgunluğunu kapatacak kadar güzel gözükmesini sağlamaktadır. Makyajlarını kıyafetlerine ve tarzlarına göre yapmaktadırlar.

celebrity makeup styles 300x250 Ünlülerin Makyaj Şekilleri

                Genel olarak ünlülerin makyaj şekilleri sürekli program yapmalarından dolayı gölgeli makyajdır. Gölgeli makyaj ve aylaynır ile birleşmesi ile gözlere daha çekik bir görünüm sağlamaktadır. Gözaltlarına da ayrıca sürülen far ya da kalemler ile ahenkli bir göze sahip olmaktadırlar. Bazı ünlüler kalem, rimel, allık ve ruj ile sade bir makyajı tercih etmektedirler. Basit gibi gözükse de hepsinin farklı bir uyumu ile ünlüler sadelikte çok beğenilen bir makyaj yapmaktadırlar.

Kedi makyajı ünlülerin makyaj şekilleri arasında en sık kullanılanlardan birisidir. Çekikliğin verilmesi aylaynır ile sağlanmaktadır. Aylaynır sürülürken göz kenarlarından dışa doğru kalın çizgiler ile gözlerin belirginliğini arttırmaktadırlar. Ek olarak ünlünün tercihine göre far ile gölgelendirme yapılarak makyajın daha hoş görünmesi sağlanabilmektedir. Ünlülerin yapmış olduğu makyajlardan yapabilmeniz için biraz uğraşmanız gerekmektedir. İlk denemenizde yapamayabilirsiniz fakat birkaç denemeden sonra sizde onlar gibi makyaj yapabilirsiniz. Zor gibi gözükse de zor değildir. İnce ayrıntılara dikkat etmeniz yeterlidir. Bunun sonucunda ünlülerin makyajını yaparak değişik bir görünüme sahip olabilirsiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>